ÖZEL ÜRÜNLER > X-CRETE BETON ÇÖZÜCÜ-GİDERİCİ

ÜRÜN TANIMI
XCRETE, çimentonun moleküler yapışma hareketini hızla tersine çevirerek su ile kolayca durulanıp atılabilen gevşek bir kum ve agrega karışımına dönüştüren beton çözücü bir aktif maddedir. XCRETE, beton kalıntılarının, kamyonlardan, beton karıştırıcılarından, takımlardan , testerelerden ve finisaj makinelerinden yüksek işçilik giderleri gerektirmeden ve çekiç-keski kullanmadan, temizlenmesini sağlar.

NASIL KULLANILIR
XCRETE i saf olarak kullanın, sulandırmayın. Uygulama yapmadan önce betonu ıslatmayın. Çok sıcak yüzeylerde uygulamayın.
XCRETE i iyice ıslatılmış betona püskürtün ve malzemeyi betona iyice emdirin. Büyük ölçekli ve sertleşmiş birikimleri temizlemek için birden çok kez XCRETE püskürtün. Kurumasına izin vermeyin.
Püskürtme işlemine devam edin ve 20-30 dakika veya birikim yumuşayıncaya kadar kimyasal işlemin oluşmasını bekleyin ve daha sonra su ile kolayca temizlenebilir.
Takımların ve parçaların temizlenmesi için plastik bir kova içine koyacağınız takımların üzerine tamamen örtmeye yetecek miktarda XCRETE dökün. Beton çözülünceye kadar takımları kimyasalın içinde tutun. Su ile yıkayıp kurulayın.

YARARLARI
- Sert mineral asit yoktur. XCRETE güçlü ancak ılımlıdır. Beton topakları yukarıdan aşağı doğru aşındırıcı dumanlar çıkartarak yavaşça eritmek için hidroklorik aside bağımlı değildir.
- XCRETE de uçucu mineral asitler bulunmaz. Hızla buharlaşıp gücünü yitirmez. Tüm beton topak kitlesi parçalanıp su ile kolayca yıkanıp atılacak duruma gelinceye kadar kimyasal çalışmasını sürdürür.
- Güvenlidir: XCRETE deri için zararlı etkiler içermez ve akciğerlere zarar verecek korozif dumanlar yaymaz. Çelik veya alüminyuma zararlı etkileri yoktur.

ÖZELLİKLERİ VE DEPOLANMASI
Tipi : Karmaşan beton temizleyici, giderici.
Renkler : Uçuk sarı.
Koku : Yok.
Yanıcılık : Alev almaz.
Bileşimi : Oganik asit esaslı karmaşan aktif maddeler, biyolojik olarak parçalanabilen yüzey-etkin maddeler ve bastırıcılar (inhibitör).
Depolama : Kendi orijinal saklama kabı içinde hiçbir etki kaybı olmaksızın bir yıla kadar dayanıklıdır.

UYARI
Gözler için tahriş edicidir. Uzun süreli olarak veya fazla sık olarak deri ile temasını önleyin. En iyi korunma için koruyucu elbise kullanılması ve eldiven takılması her zaman için önerilir.